Поліська ЗОШ І-ІІ ст., Ізяславського р., Хмельницької обл.
Сторінка психолога
Меню сайту

Форма входу

Пошук

Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 28

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Гіперпосилання
на корисні сторінки
Відділ освіти Ізяславської РДА
Вітаю Вас, Гість · RSS 12.01.2025, 01:04

 

Поради психолога по підготовці до ДПА

 

 

 

Як краще підготуватися до іспитів ?

1.   Приберіть усе зай­ве і те, що відволікає вашу увагу від безпосе­редньої мети—підготов­ки до іспиту. Заховайте від себе книжки, диски, те­лепрограму, відключить телефон. Суворо скажіть собі: з 9-ої до 12-ої дня я повинен вивчити стільки-то.

 

2.   Почніть вчити з важких, незрозумілих тем, а легкі залишайте під кінець. Якщо складну тему відкладати на потім, вона висітиме, як дамоклів
меч, не даючи вам спокою. В результаті якість запам'­ятовування тем, які дають­ся складно, різко знижуєть­ся, якщо не зводиться до нуля. Виникає це тому, що ви намагаєтесь відкласти нерадісний момент.

 

3.     Справжня мати на­вчання — не повторювання, а використання.

Не тримайте знання в собі, як в сейфі. Поділіться ними з дзеркалом, улюбленим собакою, батьками чи друзями. Можете час від часу робити репетицію іспиту: зробіть невеликі картки з номерами білетів, витягайте їх і відповідай­те. Відповідайте вдумливо і серйозно, бо добра репе­тиція, — запорука успіш­ної вистави.

4. Запам'ятовувати матеріал треба осмисле­но, а не механічно. Не

зубріть — це довго і дає ус­кладнення: варто пере­хвилюватися, забути хоч одне слово, як текст, вив­чений таким способом, зітреться. Краще двічі прочитаний та переказа­ний, ніж п'ять разів прочи­таний без переказу. Вста­новіть  логічну послідовність. Розбийте мате­ріал на смислові частини та знайдіть в кожній клю­чову фразу.

 

5.  Чергуйте розумо­ву діяльність з фізич­ною. Не доводьте себе до
повного знесилення й упа­ду сил дізнанням науки. Не забувайте, що відпочи­нок теж необхідний. Не за­боронена корисна праця на благо сім'ї: помийте
підлогу, сходіть до мага­зину.

 

6.  Почніть вчити матеріал зранку,  поки «свіжа» голова. Займа­тися в останню ніч чи добре виспатися — справа індивідуальна. Але, як відомо, перед смертю не надихаєшся, а у людини, яка виспалась, голова працює краще, ніж у того, хто не виспався.

На іспиті

 

1. Ніхто не має сумніву, що ви до­бре знаєте всі напрямки сучасної
моди, 
але більшість викладачів люди консервативні. Тому всі ультрасучасні
речі та екстравагантне вбрання краще зберегти для інших випадків, а для іспи­ту вибрати щось відповідно до ситуації. Бажано, щоб в вашому одязі переважа­ли теплі відтінки: рожеві, оранжеві, жовті, жовто-зелені. Це налаштовуєнадоброзичливе ставлення.

2. Викладач зовсім не бажає вашої крові. Намагайтесь навіяти собі те, що
викладачі зовсім не хочуть нікого «загрузити». Більшість із них у шкільні та
студентські роки теж хвилювалися, скла­даючи іспити. І в них трусилися руки,
коли вони тягли білет, калатало серце і перехоплювало подих при відповіді.

3.   Від усмішки стане всім світліше!

Тому посміхайтесь щиро і від всієї душі, і тоді перший контакт з викладачем буде добрим. Відповідаючи, намагайтесь ди­витися не з-під лоба на викладача, а відкрито.

4.   Якщо вам ставлять запитання, це не значить, що вас хочуть «загрузити». Як правило, ці запитання уточнювальні і в них уже є відповідь, або її ча­стина. Тому геть сумніви і хвилювання. Зробіть глибокий повільний вдих і видих. Не поспішайте видавати перше, що прийде вам на думку. Про вас не подума­ють поганого, якщо ви скажете: «Дайте мені трохи подумати, будь ласка!» Ви встигнете заспокоїтися, і відповідь з'я­виться сама по собі.

Щасти вам!
Copyright MyCorp © 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz